2. oddíl Taury

Schůzky

 • skautky & skauti (starší holky a kluci) pondělí 17:15 – 18:45
 • světlušky (mladší holky)  středa 17:15 – 18:45
 • vlčata (mladší kluci) středa 17:15– 18:45

Vedení

Vedoucí oddílu: Martin Gomola
Zástupci: Lucien Šíma, Michal Šafář,
Tereza Kostková, Nikola Škorvagová

Specifický symbol pro platby: 2 nebo 21604002
E-mail: taury(a)skaut-lisak(.)cz

Poslední novinky na facebooku

2 days ago

2. Oddíl Taury
Úvodní fotka 2. Oddíl Taury ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

2. Oddíl Taury
Na stránky byly nahrány fotky z tábora 🙂 Omlouváme se za zpoždění.skaut-lisak.cz/taury/#fotogalerie ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 weeks ago

2. Oddíl Taury
Schůzky zůstávají prozatím v nezměněných časech. Skauti tedy začínají zítra (pondeli) v 17.15. do 18.45.Ve středu svetlusky a vlcata v 17.15 - 18.45Prosíme, aby svetlusky, které mají věk na přestup, přišli tento týden ještě na schůzku svetlusek :), kde bude rozlucka. ... See MoreSee Less
View on Facebook

Poslední články z oddílu

 • schůzky oddíl Taury
  Schůzky oddílu Taury začnou až v týdnu od 11.9.2023. Cca do pátku potvrdíme i časy schůzek. Děkuji za pochopení, Gumí
 • Tábor Taury 2023 – Na Sluneční stezce
  V tomto článku najdete přehled všech podstatných informací k táboru Potřebné dokumenty: FAQ
 • Seznam akcí, oddíl Taury
  Přinášíme seznam akcí do konce školního roku + termín a místo tábora 2023. Podrobnosti k akcím budou známy nejméně 14 … Více informací

Všechny články o oddílu

Nejbližší akce

Fotogalerie

O nás

II. oddíl TAURY

Oddíl TAURY je oddílem mladších členů, do svých řad přijímá chlapce i dívky. Děvčata mají schůzky v pondělí, chlapci ve středu. Většina akcí oddílu je společná.

Oddíl byl založen v září 2005 a nyní již první členové dorůstají do věku, kdy se více zajímají o činnost oddílu a o přípravu programu. V září 2012 byla ustavena Velká rada oddílu TAURY, která funguje jako širší vedení oddílu a postupně se obměňuje. Členy velké rady jsou kromě vedení oddílu také rádce a podrádce družiny skautů, rádkyně a podrádkyně družiny skautek a někteří roveři.

Nováček v oddíle

Když někdo začne chodit do našeho oddílu, stává se nováčkem a je u nás zatím jen na zkoušku. Toto zkouškové období je u každého jinak dlouhé a během tohoto období si ho/jí oddíl jen tak trošku oťukává a zjišťuje, zda to se skautováním myslí vážně a zda má pro to vlohy.

Oddílový pokřik

SVĚ BU GREY SKAUTI HEJ,
GU VA TERA TAURY NERA.

Prvním významným krokem pro nováčka, je plnění nováčkovské zkoušky vlčat či nováčkovské zkoušky světlušek. S jejím plněním se začíná cca po 3-4 měsících v oddíle a nezáleží na tom, zda je již nováček plnohodnotným členem či nikoliv. Podmínkou pro setrvání v oddíle je složená nováčkovská zkouška.

Život v oddíle

Náš oddíl se během roku neschází pouze na schůzkách, ale také na různých dalších akcích (výlety, výpravy……). Některé akce jsou určeny pro všechny, některé pro užší výběr. O akcích se snažíme dávat včas vědět formou lístečků a zveřejněním na webu střediska či facebooku.

Také klademe důraz na nejrůznější sportovní vyžití. Za roky jsme shromáždili vybavení na fotbal, lakros, frisbee, spike-ball, ping-pong atp. Dalším specifikem našeho oddílu je obliba nejrůznějších deskových a karetních her, proto děláme jednou za čas i turnaje zasvěcené nějaké vybrané hře.

Završením skautského roku je pochopitelně tábor. Na tábor se snažíme vyrážet každý rok někam jinam, v současné době máme asi 4-5 tábořišť, která se snažíme střídat. Takže se naši členové podívají na různá rozmanitá místa. Na táboře bydlíme v podsadových stanech a členové se plně zapojují do zajištění běhu tábora (noční hlídky, táborové stavby, vaření…). Účast na táboře není povinná ba právě naopak, je za odměnu.

Kroj

Krojové součásti jsou kus naší skautské identity. Říkají, že patříme do Junáku a odlišují nás také od jiných mládežnických organizací. Součásti kroje jsou u vlčat a světlušek pouze trička s lilií, která dostávají při vhodných příležitostech jako před většími akcemi, tábory nebo vánočním výletem. Kroj pro skauty a skautky tvoří krojová košile s patřičnými nášivkami a doplňky. Krojovou košili dostávají při přechodu do skautské kategorie a časem podle potřeby mění s naším krojovým fondem nebo mezi s sebou. Od kategorie RS (roverů a rangers) si již košile hradí každý sám.