Za pokladem faraona Tuchnatona

Taury – Alberta 27.-29.03.

Na 18 dobrodruhů čekal hned večer po příchodu do „hostince“ nelehký úkol – osvobodit velekněze Amonhophise. Vidina možného pokladu je hnala dopředu, a proto pro ně nakonec nebylo těžké vyhnout se majákům a případné stráži a Amonhophise zachránili. Ten jim z vděčnosti přenechal část mapy vedoucí k pokladu. Ještě ale neměli jasnou představu, kde se poklad ukrývá, proto se druhý den na radu hostinského jali vydat pro druhou část mapy. Ani tu nebylo jednoduché získat, protože od mapy je oddělovala řeka Nil plná krokodýlů, kterou museli všichni překonat na malé lávce. Jen jeden jedinec nepřežil a rozsápali ho krokodýli. Pro třetí část mapy museli přeložit několik egyptských šifer, které je dovedli k místu, kde se skrývala.

Nyní ale potřebovali klíč k truhlici, kterou by jinak neotevřeli. Proto se vydali do tajemných katakomb, hlídaných nebezpečnými mumiemi. Mapa celá, ale objevovala pouze místa, kde se ukrýval rozdělený plánek k pokladu. Na třech nedostupných místech našli všechny části plánu a poslední den se mohli těšit na zasloužený poklad. Ten se skrýval na místě jen stěží objevitelném. Ještě že měli klíče, které už den předtím vytřídili podle nápověď zanechaných dvorním písařem faraona Tuchnatona. Všichni dobrodruzi poté museli ještě absolvovat dlouhou cestu domů, ale utěšila je myšlenka na postel, dlouhý spánek a hlavně to že dokázali najít poklad a projít všechny útrapy bez větších problémů.