Listopad 2021 oddílu Orbis

Schůzky

Světlušky a vlčata

První listopadovou schůzku jsme hráli hry a pokračovali v plnění stezek, učili jsme se telefonovat a reagovat na různé nebezpečné situace, dále jsme kontrolovali, jestli jsme se zlepšili ve wallsitu a zkoušeli se poslepu vrátit na stejné místo, odkud jsme vyšli. 

Další schůzku jsme šli ven a hráli hry na hřišti – Na pavouka a schovku, v klubovně jsme pak postupně kreslili a vytvořili zajímavé člověkozvířecí postavy.

Další schůzku jsme měli kvůli středečnímu svátku společnou se skauty. Všichni se poschovávali po dopravním hřišti a vedoucí dalo velkou práci je najít, dále jsme se rozdělili na skupinky podle toho, kdo vlastní jaká zvířata a povídali si, jak se o jednotlivá zvířata správně starat – měli jsme morčata, kočky, psy, rybičky, kanárky a králíčky. Také jsme řešili vybavení na nadcházející výpravu. 

Skauti a skautky

Povídali jsme si o kroji, o jeho základních součástech, také jsme řešili odborky. Pro nováčky jsme vysvětlili skautské symboly, zákon, heslo a slib. Řekli jsme si také základní výbavu na zimní výpravy a na přespání venku když je chladno.

Představovali jsme naše oblíbené obrazy, stavby, písničky a knihy. Zjistili jsme, že každý má úplně jiný vkus, ale tak o tom svět je. Vymysleli jsme také jídlo na výpravu a naplánovali výlet, který jsme na ní nakonec nešli, jelikož bylo špatné počasí. Také jsme si zahráli několik her a povídali jsme si o našich životech. Společná schůzka je popsána výše.

Halloweenské přespání

V pátek 5.11. jsme měli v klubovně Halloweenské přespání. Všichni přišli ve strašidelných maskách a byla přehlídka a soutěž kostýmů.

Pak jsme vařili papriky prožrané červy a dýňovou polévku. Mladší si vydlabali papriky k jídlu a pak i dýně na ozdobu. Starší jim pomáhali a operovali v kuchyni. Před jídlem jsme šli zapálit dýně a pak jsme si dali večeři.

Umyli jsme nádobí a při té příležitosti jsme zjistili, že na středisku chybí zvon. Pak jsme hráli hry a povídali si o Halloweenu ve světě a hráli jsme městečko Palermo. Rozložili jsme si věci na spaní a mladším vedoucí četla strašidelné příběhy, zatímco starší si povídali a snažili se zjistit zapomenuté heslo do mobilu. Ráno jsme se nasnídali, sbalili veškeré věci a uklidili. Mladší si ještě zahráli Palermo a potom jsme všichni hráli Židle, avšak s polštáři.

V termínu 19.- 21.11. jsme byli na výpravě na základně Modrá Hvězda v Tanvaldu. Náročný večerní výstup jsme zvládli velmi dobře.

Dopoledne světlušky a vlče uvařili výborné rizoto a sami umyli nádobí – také plní odborku Kuchař.

Po obědě skauti vyšli připravit stezku s úkoly a světlušky a vlčata za nimi vyšli po umytí nádobí. Počasí nám sice nepřálo, bylo mlhavo, ale všichni si to velmi užili.

Odpoledne bylo zapalování ohňů a opékání buřtů. Večer jsme hráli různé hry – Pepu, Ramena, kolena a další. Po večerce mladších se hrál tradičně Bang. Nedělní dopoledne jsme strávili doplňováním dřeva a vyřezáváním s nožem. Po obědě jsme už vyrazili na vlak a naštěstí jsme cestou stihli i nějaké hry v lese.