Listopad a prosinec 2022 oddílu Orbis

Vlčušky: 3.11. jsme vyrazili již za tmy na Skalky, kde jsme podle mapy hledali 6 zastavení s obrázky, některá šla najít dobře a některá vůbec. Nakonec jsme s pomocí starších obešli všechna zastavení a vrátili se v pořádku ke klubovně.

SaS vyrazili též na skalky a každý sám začal na jiném startovacím bodu a měli do hodiny obejít ostatních pět bodů. Bylo jedno velice těžké stanoviště, ale jinak většina byla v pohodě.

10.11. jsme vyráběli dřevěná autíčka a prováděli již známé činnosti jako řezání, smirkování, vrtání, šroubování atd. Překvapivě si hodně vlčat vyrobilo tank. Při čekání na místo u vyráběcího stolu někteří tvořili s vlnou bambulky.

17.11. byl státní svátek a schůzka se tedy nekonala.

24.11. Nám skauti a skautky připravili zdravovědu – přišli jsme do klubovny a tam nastaly velké tragédie. Poranění elektrickým proudem, pád z výšky, proražení nohy šroubovákem, popálení vařící vodou a jiné. Nejdříve jsme si jednotlivé osoby obešli a řekli si o tom, jak je možné je ošetřit a pak už se spustila záchranná akce. Nejvíce překážel při ošetření Adam, který ze zranění svých kamarádů hyperventiloval.

1.12. Jsme udělali akci jako Znáš Nera? Děti dostaly vytištěné fotky míst a po dvojicích hledaly místa a zapisovaly jejich adresy. Některá místa nebyla úplně poznat, takže někteří využili nápovědu. Skauti a skautky to měli podobně, akorát každý vyfotil fotku místa, které bylo na fotce, některé nebyla úplně zřejmá, ale nakonec se to dalo zvládnout.

8.12. jsme měli společnou schůzku a pekli jsme cukroví – vínové, skořičky a cringles. Cukroví jsme použili na Lišákovu charitativní kavárničku.

15.12. jsme měli společnou vánoční schůzku. Jedli jsme cukroví, povídali si o vánocích a hráli hry.

V neděli 18.12. se hodně dětí zúčastnilo Lišákovy kavárničky se sbírkou pro neratovické neziskové organizace. Vybíralo se pro Charitu Neratovice, útulek, Rybku Neratovice, Hospic Tempus a Dostupný skauting. Děti vařily kávu a čaj a obsluhovaly návštěvníky. 

22.12. se konala celostředisková akce Kukmenovy vánoční hry, bohužel vzhledem ke školnímu dni a velké nemocnosti se této akce nezúčastnilo moc dětí, ale i tak si to užili, obcházeli různá stanoviště a soutěžili i ve vědomostních hrách.

12.-13.11 jsme měli halloweenské přespání v klubovně. Uspořádali jsme soutěž masek, uvařili večeři a pak jsme šli na bojovku. Ta byla tentokrát trochu jiná, všichni šli jen po jednom, ale měli baterky a orientovali se podle připravených odrazek. Všichni včetně nejmenších to zvládli velmi dobře. Večer jsme se dívali na film Coco a u toho všichni postupně usínali. Ráno jsme dokoukali Coco, uklidili a pomalu odcházeli domů.

9.-11.12. jsme byli na výpravě na Modré Hvězdě v Tanvaldu. Hned po vystoupení z vlaku bylo velké nadšení ze sněhu, který u nás ještě nebyl.

Cesta do prudkého kopce k chatě byla zase výživná, ale všichni jí krásně zvládli a už jsme se mohli zabydlovat.

Druhý den ráno jsme se jen rychle nasnídali a hurá do sněhu, kde jsme vydrželi aspoň 2 hodiny a úplně mokří se vrátili na oběd.

Po obědě vyrazila skupina pouze 4 nejodvážnějších Erža, Lupínek, Vráťa, Pavel na vrcholový výlet na Velký Špičák. Ostatní umyli nádobí a vyrazili na rozhlednu na Malém Špičáku a pak jen na rozcestí pod ním, kde se zase asi hodinu blblo ve sněhu.

Po příchodu vrcholové skupiny jsme se všichni zase vrátili zpět do chaty. Zase nastalo velké sušení a vaření večeře a po večeři jsme hráli hry.

Spát jsme šli celkem brzy unavení ze sněhu. Druhý den už ani nikdo nechtěl ven do sněhu, takže zase jen uvaření oběda, úklid a odchod na vlak. Cestou z kopce se hodně jezdilo po zadku. Vlak na nás už na nádraží čekal, takže jsme ani nemrzli venku a v pohodě dojeli domů..