Prosinec a leden oddílu Taury

Prosinec

Se světluškami jsme si procvičily všechny smysly, když jsme poslepu ochutnávaly různá jídla, snažily se sluchem určit neznámé zvuky, čichem rozpoznat různá koření, najít na obrázcích co nejvíce rozdílů a hmatem poznat předmět v pytlíčku.

Poslední prosincové schůzky se nesly v duchu zdobení perníčků, lití vosku s věštěním budoucnosti a promítání fotek z táborů. Skauti měli možnost porovnat své znalosti ve vánočním kvízu.

Betlémské světlo

Na Štědrý den jsme již tradičně vydávali Betlémské světlo v klubovně. Dorazilo přes sto lidí a letos měli možnost napsat nám různé vzkazy na tabuli a odkud jsou. Nejvzdálenějším městem byl Olomouc a nejčastější ulicí Dr. E. Beneše 🙂

Leden

Světlušky si k Vánocům nadělily sešit na psaní kroniky, a tak se hned první lednovou schůzku do toho pustily. Také jsme se seznámily se skautskou historií a procvičily si šifry.

Skauti a skautky měli jednu schůzku zaměřenou na rozeznávání fake news. Na další schůzce, která probíhala formou videa, do kterého se dalo aktivně zapojit a rozhodovat se v různých situacích, se dozvěděli, jak přežít v přírodě.

Vlčata si zasoutěžila ve hře Ubongo a na fotce je možné vidět stupně vítězů v jejich podání.