Duben – září ’21 oddílu Taury

Nekonečné čekání na schůzky. Tak by se dala shrnout Covidová přestávka, která trvala bezmála osm měsíců. Protože jsme každý museli prošlapávat neznámé cesty a zvykat si nové výzvy, které nám život předhodil, tak jsme bohužel museli dát skauting na druhou kolej. V dubnu se nám však přeci jen povedlo rozjet alespoň částečnou náplast na chybějící schůzky, a to offline schůzky. Na online jsem si přeci jen netroufli a přišlo nám to až moc troufalé i vůči rodičům, kteří museli řešit nejrůznější útrapy se školou a doučováním. Offline program byl vlastně i úvodem do celotáborové hry Mise: Mars. Zapojila se asi čtvrtina oddílu, takže návratnost byla docela pěkná.

V květnu nás pak paradoxně zaskočilo rychlé rozvolňování. Neměli jsme k dispozici ještě všechny vedoucí, protože měli nejrůznější školní povinnosti, a tak jsme se na schůzkách občas i zaskakovali.

Tábor jsme ale připravovali zavčasu, proto jsme odjížděli připravení a natěšení.

Jeli jsme na nové místo – tábořiště Naše Louka, které je poblíž Mladé Boleslavi u obce Dolní Bousov. Myslím, že se tábořiště všem líbilo, i když jsme si zvykali na spaní v celoplachťákách. První tři noci jsme si taky užívali nevídané zvuky místní chovné stanice býků. Pak už si člověk zvykl nebo ho zlomila únava 😀 První dva dny jsme dotvářeli stavby: chemické wc, sušáky, sprchy a naprosto klíčová stavba byly umývárky, které bohužel nebyly součástí tábořiště. Naštěstí jsme si přivezli instatní sadu, kterou jsem si připravil před táborem a tak kromě čekání na trubku, kterou jsme naneštěstí nechali v autě, které nám vezlo věci, jsme ji dokázali zkompletovat velmi rychle.

Táborová hra začala fyzickou a inteligenční prověrkou.

hlavolam zvaný Hanojské věže
na úvod vystoupil Prezident Zeměkoule a pronesl úvodní řeč a představil korporace, které budou najímat marsonauty
Následovala stavba rakety!
V mezičase jsme si vyrobili a postavili stožár, bez něj bychom se neobešli 🙂

Ve středu vyrazili skauti na puťák přes hrad Kost. Přespali jsme poblíž v lese plném borůvek. Vlčata a světlušky jeli na výlet na Humprecht. Druhý den měli volněji než dorazili skauti a tak se uspořádalo menší klání vlčat vs světlušek.

Celotáborová hra pokračovala záchranou astronautů. Za úkol měli popsat svou pozici jen pohledem a vysílačkou navést pomoc.

No a komu se nepovedlo zachránit astronauta včas… Ne nebojte, to měla být pouze fotka s lopatou, ale znáte děti.
Taky jsme si něco uvařili, tentokrát míchaná vajíčka pod důslednou kontrolou.

Také jsem si vytvořili vlastní verzi Discgolfu…

Navštívil nás br. Cába, takže nám zprostředkoval vesmír skrze svoje dalekohledy a druhý den jsme si vyzkoušeli střelbu jako profíci.

Taky jsme navštívili menší koupaliště v Bousově.

to nedal…

Na táboře je vaření dost stežejní, nejen, že musíme 5x denně krmit hladové krky, ale také chceme, aby se všichni něčemu přiučili. Už je pravidlem, že každý tábor pořádáme soutěž Masterchef, kdy se snaží dle zadaných parametrů děti připravit ten nejlepší možný pokrm. Tentokrát bylo hlavní téma kus-kus.

Samozřejmě nechybí ani burťáčky.
Hlavní nástroje očisty. Kromě MKS, sprchového koutu a pumpy můžete vidět i saunu. Ledová vana byla luxusní.
Výběrové snídaně, kdo dřív přijde, ten si může vybrat stůl podle jeho chuti.
Výběrový výlet k XC-99
Takto vypadal Mars po částečné teraformaci.
A zase vaření, tentokrát si každá družina dělala buřtguláš.

Příprava slibového ohně nám zabrala půl dne, ale stálo to za to.

No a zase žrádlo. Závěrečné grilování byla odměna pro všechny.
Tak příští rok zase Ahooooj.

A to je z našeho zápisu všechno. Na další se můžete těšit zase příští měsíc.

Všechny galerie si můžete prohlédnout v sekci oddíly -> Taury, kde je i kompletní galerie z tábora.