Říjen 2021 oddílu Orbis

Schůzky

Vlčata a světlušky

První schůzku v říjnu jsme šli na Skalky, cestou jsme hráli různé hry a na Skalkách jsme pak tvořili Landart a udělali pohřeb nalezené mrtvé stonožce.

Další schůzku jsme řešili, co si s sebou vzít na první výpravu, protože někteří nováčci ještě nikde nebyli, tvořili jsme ptáčka z papíru, hráli jsme hru Na Brankáře, ve které jsme se snažili trefit míčem terč doprostřed kruhu, který hlídal brankář. Také jsme zkoušeli Wallsit na čas a některé děti vydržely i přes 3 minuty.

Další schůzku jsme hráli městské hry. Začali jsme soutěží o hledání určených osob a psů – hledali jsme ženu v černém, člověka s brýlemi, pána s bradkou, bílého a černého psa a další. Děti za ně nasbírali spoustu bodů. Na náměstí v průchodu paneláku jsme udělali Pašerácké doupě a policisté jim pěkně zatápěli. Takže nakonec vždy bylo doupě od pašeráků vyčištěno. Pak jsme hráli Kimovku ve výlohách a cestou do klubovny Pavouka na síti a hru na pozornost.

Skauti a skautky

První schůzka v říjnu byla vařicí. Rozhodli jsme se, že uděláme rýžové nudle, takže jsme nakoupili před schůzkou potřebné suroviny (rýžová mouka, tapiokový škrob a olej). Na schůzce se nám povedlo udělat jen dvě placky na nudle, takže jsme to pak dodělali doma. Vařilo se to vlastně na plovoucí pánvi na vodě v hrnci. Tyto nudle jsme si usušili a připravili na výpravu.

Další schůzka byla přípravná na výpravu, vymysleli jsme trasu na výlet, co za hry hrát po cestě a povídali jsme si o škole, životě a tak podobně.

 Na schůzce po prázdninách jsme šli ven, do ulic města. Od klubovny jsme vyšli jako tři dvojice (rádce šel po vlastní ose), jeden věděl kam jde a musel setřást druhého, který ho sledoval a nevěděl, kam jdou. V jedné dvojici dokonce opravdu pronásledujícího pronásledovaný setřásl. Cíl bylo nádraží. Pokračovali jsme na Kostomlatského sady, kde jsme měli sraz se ztraceným pronásledovatelem. Mezitím jsme si po cestě zapamatovávali detaily z okolí a pak jsme odpovídali na otázky. Pak jsme si zahráli pašerácké doupě a vyrazili zpět ke klubovně.

Výprava celého oddílu

Celý oddíl jel na víkendovou výpravu do Kralup nad Vltavou, kde jsme se ubytovali v krásném velkém Skautském domě Bára. Večer jsme hráli hry a chvíli hráli na kytaru než kytaristce odešel hlas, světlušky a vlčata šli spát a skauti se utkali v Bangu. Druhý den dopoledne jsme vyšli na výlet do Nelahozevsi.

Cestou jsme hráli populární cestovní hru Banzai, při které jeden piká a ostatní se musí schovat za pouhých 10 sekund. Na poli bez jediného keře či stromu to bylo obzvlášť náročné, našli se dokonce dva, kteří sprintovali k nejbližšímu lesíku (asi 150 m). Na zámku v Nelahozevsi bylo otevřené jen nádvoří, takže jsme bez zdržování mohli pokračovat zase zpátky do Kralup podél Vltavy.

Cesta vedla také podél vlakové trati, u které byla největší zábava čekat u postranních tunelů, když jel vlak a čekat jestli nás vzduchová vlna odfoukne do Vltavy či ne.

Cestu jsme zakončili na dětském hřišti v Kalupech, které snad nešlo vůbec opustit. 

Po uvaření večeře světlušky a vlčata pořád prosili o bojovku, tak jí skauti připravili přímo v budově. Šli naprostou tmou a občas je někdo plesknul po obličeji mokrou utěrkou, zezadu strkal smetákem či jim myl hlavy mopem. Byli strachy bez sebe. V neděli jsme už jen uklidili, uvařili oběd a odjeli vlakem do Neratovic.