Únor a březen oddílu Taury

Kuchařská soutěž

V únoru jsme uspořádali kuchařskou soutěž pro naše rovery, jejichž cílem bylo připravit co nejchutnější a nejlépe vypadající burger s hranolky.

Aby to neměli tak jednoduché, tak jednotlivé ingredience dostávali podle toho, jak se umístili v mini soutěžích, mezi něž patřilo například krájení cibule či škrábání brambor na rychlost, poznávání koření podle čichu nebo slepé ochutnávání. Na fotce je vidět vítězný burger.

Putování po městě

Na jedné schůzce světlušky kreslily mapu Neratovic včetně významných míst a budov.

O týden později se na tyto místa vydaly a cestou musely splnit různé úkoly nebo odpovědět na otázky vztahující se k těmto místům. Během tohoto putování jsme viděly například kopec Miluji, nemocnici nebo knihovnu a dozvěděly se otevírací dobu pošty, kolik pater má městský úřad nebo jak zjistit, v kolik hodin nám jede autobus.

Star Realms turnaj

Ke konci března se uskutečnil již devátý ročník turnaje v karetní hře Star Realms, kterého se letos zúčastnilo 16 hráčů. Po několika hodinách her nakonec první místo obsadil Daník.

Schůzka světlušek

Poslední březnová schůzka se díky pěknému počasí konala celá venku, kde jsme si nejprve zahrály několik míčových her a poté jsme si ukázaly, jak se vyhledává v různých knížkách jako je atlas hub nebo stromů, kuchařka, legenda mapy či slovník. Na závěr schůzky jsme si představily KPZ (krabičku poslední záchrany) a vybavily ji několika základními věcmi.

Buzola mapová DELUXE se šňůrou na krk - eShop Yachtmeni

Schůzka skautů

Na poslední březnové schůzce se skauti vydali na Skala, kde na ně čekala připravená stezka podle azimutů. Jejich úkolem bylo projít stezku skládající se přibližně z deseti zastavení, na nichž byla napsaná písmena, která jim nakonec utvořila tajenku.