Tábor Taury 2022 – MAFIE

Letos jsme se opět vrátili na Komáří paseku u Jindřichova Hradce. Na začátku tábora bylo třeba provést pár úprav tábořiště, například postavit střechu nad mytím nádobí, vykopat Adélu, postavit saunu nebo třeba vyrobit rozcestník.

Z předloňského tábora přežila naše jílová pec, kterou ale bylo třeba opravit. Po mnoha hodinách práce byla pec hotová a bylo možné ji použít. Během tábora si v ní každý udělal alespoň jednu pizzu nebo jsme v ní upekli sušenky ke svačině.

Druhý den začal ukázkovým nástupem, kde jsem si vysvětlili jak a proč probíhají jednotlivé kroky nástupu. Večer proběhl rituál, při které nováčci dostávají šátek a vybírají si svého patrona, který jim pomáhá s plněním nováčkovské zkoušky.

Jednímn z programů bylo i družinkové vaření guláše. Skauti a skautky vařili na ohništi, světlušky obsadily kuchyň a vlčata vařila na plynnové stoličce.

Po několika letech byl konečně plně napuštěný rybník, a tak jsme ho mohli využít ke koupačkám nebo plnění výzev a odborek. Například skauti se rozhodli splnit výzvu, kdy jejich úkolem bylo přespat na ostrůvku. Aby to nebylo tak jednoduché, museli si nejprve postavit vor, na kterém si přepravili všechny věci.

Ve středu skauti vyrazili na puťák.

Mezitím vlčata a světlušky zůstali v táboře a podíleli se na vaření oběda. Odpoledne je čekala koupačla v rybníce, včetně jízdy na lodích. Poté si každý ozdobil dva koláče dle svých představ, které byly druhý den ke snídani. Ve čtvrtek ráno vyrazili na výlet do Jindřichova Hradce, kde si nejprve prohlédli město a poté zamířili do místního aquaparku.

Největší zážitek z výletu byl, že si koupili falešné telefony.

Během tábora se uskutečnilo několik výběrových programů, kdy si každý vybral ten, který ho nejvíce zaujal. Například se jednalo o jízdu na lodích, rozdělávání ohně bez sirek, vyrábění přírodních šamponů, literární blok, střelbu z luku, pletení náramků a spoustu dalšího.

Téma tábora byla Mafie a celý příběh byl rozdělen do dvanácti kapitol. Před každou hrou se přečetl krátký příběh, na jehož motivy poté byla následující hra. Například při útěku před jinými mafiáni jsme byli zahnáni na střechu mrakodrapu a museli jsme se dostat pryč – jednalo se o takovou venkovní únikovku. Při další hře bylo třeba otestovat, zda se v kasínu nepodvádí, což se dělá nejlépe, když se ho sami zúčastníte. V závěrečné hře bylo třeba získat vliv nad co největším územím a zároveň získat vliv u hlavního bosse. Nechybělo ani pašování zbraní přes hranice, automobilové závody nebo hledání vnitřního nepřítele.

Únikovka

Samozřejmě nesměl chybět slibový oheň, na jehož přípravě se podílel celý tábor.

Poslední den se konala olympiáda, kdy všechny disciplíny vyžadovaly spolupráci dvojic. Poté byla tradiční burza a balení.