Tábor Apokalypsa Orbis 2022

Na tábor jsme jeli na tábořiště skautů ze Dvora Králové nad Labem na Svatou Kateřinu.

V sobotu v noci nás probudila velká rána a pád meteoritu. Druhý den ráno nás čekal vzkaz ze skautského ústředí, že spadl velký meteorit a pravděpodobně dojde k přerušení dodávek elektřiny a plynu a tím i omezení dodávek jídla. Celý den jsme hráli seznamovací hry, sbírali dřevo a zabydlovali se.

Vzkaz v neděli zněl: Včera v noci dopadl meteorit. Zatím nemáme žádné bližší informace. Krizový štáb Junáka pro tuto oblast řeší další postup a sběr informací, každé ráno očekávejte nové zprávy, první dostanete zítra ráno na tomto místě.. Doporučujeme začít vyrábět hodnotné výrobky na případnou směnu za jídlo či jiný potřebný materiál.

V pondělí jsme dostali nový vzkaz: Situace se vyostřuje v nekrytém táboře tedy již nemusí být bezpečno. Máme zprávy o nepřátelském hnízdě dronů, kteří sem podnikají průzkumné nálety. Kvůli utajení možná budete muset opustit stany a skrýt se do lesů, kde je bezpečněji. Doporučujeme vystavět improvizované přístřešky.

Dopoledne jsme hráli hru Zrádce vlajky a začali se stavěním přístřešků.

Odpoledne jsme začali vyřezávat lžíce pod dohledem zkušeného řezbáře Jardy Pluchy.

Vzkaz v úterý: Dochází energie. Není plyn. Elektrárny nevyrábí elektřinu. Měli byste se naučit rozdělat a udržovat oheň. 

Dopoledne jsme pokračovali s vyřezáváním lžic a zapalovali ohně pomocí křesadel, odpoledne jsme se byli koupat v nedalekém kempu.

Dopoledne jsme pokračovali s vyřezáváním lžic a zapalovali ohně pomocí křesadel, odpoledne jsme se byli koupat v nedalekém kempu.

Večer jsme si udělali slavnostní oheň také k nácviku slibového ohně.

Vzkaz středa. Na tábořiště se blíží oblak prachu. Bylo by vhodné odejít alespoň na den a noc. Přespěte u vody. 

Ve středu ráno jsme se sbalili a vyšli na puťák. Po třech kilometrech jsme se v enviromentálním centru (kde jsme si všichni našli svůj strom) rozdělili na skauty a světlušky a vlčata. Skauti vyrazili rychleji a dále a také se vrátili do tábořiště až v pátek odpoledne. Světlušky a vlčata pokračovali k přehradě Les království, kde vykoupili občerstvení a zjistili, že opravdu nefunguje elektřina – občerstvení fungovalo jen díky agregátu.

Navečer jsme si našli místo na přespání u přístřešku – celkově jsme ušli asi 12 km. Uvařili jsme si večeři a šli spát. Druhý den jsme pohodově ušli 8 km do tábořiště.

V pátek světlušky a vlčata hráli hry, probírali stezky a odpočívali po puťáku. Večer dorazili skauti a bylo velké sprchování. 

 Vzkaz v sobotu: V okolí řádí banda lapků. Bylo přepadeno sousední tábořiště, důrazně doporučujeme zajistit tábor a provést krycí opatření.

V sobotu jsme cvičili maskování a hráli schovávací hru kakao.

Po poledním klidu jsme zjistili, že nám chybí Linda a Erik, ale našli jsme jejich pohozené věci, které nás dovedly až do tábořiště lapků, kde jsme Lindu a Erika našli přivázané ke stromu a bohužel tam byli také lapkové. Naštěstí jsme je vysvobodili a utíkali zpět do našeho tábořiště. 

Vzkaz neděle: Dnes je klid, zjišťujeme další informace. Bezprostřední nebezpečí nehrozí. Buďte připraveni.

Celou neděli jsme připravovali slibový oheň a hráli vědomostní soutěže a sestavovali ideálního skauta.

Večer slibovali Anežka a Angie na světlušky a Ondra na skauta.

V pondělí jsme začali připravovat ohně na opékání kuřat, ale kvůli dešti jsme to museli přesunout na úterý. Po poledni přišel také vzkaz: Ve vašem okolí byla zaznamenáno znečištění vody.  Během noci a zítřejšího dne by bylo vhodné vodu získat. 

Hráli jsme také v lese větší hru Izolovaná. při které jsme se všichni zamotali do lněných klubíček.

Během deštivého odpoledne jsme hráli hry v jídelně a šli brzy spát.

V úterý ráno jsme posbírali vodu z plachet a začali konečně připravovat opékání kuřat, tři hodiny jsme jen topili a tři hodiny jsme pak kuřata pekli. Večer jsme si na kuřatech velmi pochutnali. 

Ve středu dorazila Týna a vedla celý den zdravovědu, děti se naučili nebo si připomněli základy všech ošetření. 

Večer jsme udělali bojovku a po bojovce jsme jen v kruhu družiny skautů udělali malý slibový oheň Máje.

Vzkaz čtvrtek: Dnes je čas zajet do nejbližšího města a vyměnit výrobky za jakýkoliv materiál

Ráno jsme brzy vstali, na nástupu přivítali Eržu po úspěšném zvládnutí Tří orlích per.

Vyrazili jsme 2,5 km na autobus do Dvora Králové nad Labem a do Safari. Prošli jsme si pavilony a Pavel dohodl exkurzi v zázemí a krmení slonů, pro všechny to byl velký zážitek. Odpoledne jsme se projeli autobusem po safari – mezi antilopami a zebrami a pak i mezi lvy. Pak konečně došlo na výměnu výrobků. Nejdříve se všichni styděli, ale pak to šlo celkem dobře. Večer jsme unavení šli brzy spát. 

Vzkaz pátek: Apokalypsa skončila, vše se vrací do normálu.

V pátek se už začalo balit a nacvičovat hru pro rodiče. Bohužel po příjezdu rodičů začalo hodně pršet, takže jsme museli být dlouho v jídelně a zpívání u závěrečného ohně bylo tedy krátké. 

V sobotu nám rodiče pomohli zbourat tábor a kolem poledne jsme všichni vyrazili domů.