Souhvězdí I. začátek

Není nic hezčího, než se v létě na táboře zahledět na nebe, na tu spostu hvězd. A tak se určitě hodí poznat několik souhvězdí. V našich podmínkách sledujeme severní oblohu a tak se budeme věnovat hlavně severním souhvězdím.

 

souhvězdí viditelná po celý rok

Cefeus (Kefeus)

vrcholí v podzimních a zimních měsících

Drak

vrcholí v jarních a letních měsících

Kasiopea (Casiopea)

vrcholí v podzimních a zimních měsících

Malý medvěd

také se mu říká Malý vůz, vrcholí v jarních a letních měsících

Velká medvědice

součástí tohoto souhvězdí je asi nejznámější souhvězdí Velký vůz

Toto je skutečně pouze malý výčet souhvězdí severní oblohy. Pokud se chceš o souhvězdích, hvězdách a vlastně celé hvězdné obloze dozvědět mnohem více, doporučujeme stránky http://hvezdnouoblohou.wz.cz/ a http://www.hvezdnenebe.eu/.

Jejichž tvůrci mockrát děkujeme za povolení čerpat z jeho stránek a povolení použití obrázků.

Příspěvek byl publikován v rubrice skautská praxe. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.