Tábor Taury – ve znamení Odysseovy cesty

Letos jsme se vydali do neprobádaných končin v okolí Jindřichova Hradce. Nové tábořiště na nás zanechalo pozitivní dojem a není vyloučeno, že se na něj brzy vrátíme. K hlavním výhodám patřily vyvýšená pódia, velký rybník a krásné lesy s dostatkem dřeva na ohně.

Celotáborová hra byla ve znamení putování s Odysseem. Děti se tak setkaly s Kikóny, Lotofágy, Kyklopy, králem Aiolem, s kouzelnicí Kirké a navštívili i podzemní říši Háda.

Po návštěvním dni museli projet kolem Sirén, vodní obludy Skylly, pochytali Heliův skot, utekli z ostrova, kde vládla Kalypsó, navštívili říši krále Alkióna, utkali se s Laistrigóny, podstoupili byrokratické řízení v Ithace a utkali se s nápadníky Penelopé.

Sportovní hra nesla jméno DOROS. Jednalo se o hybrid mezi pozemním hokejem (s pálkou na kroket) a ringa, s prvkem lakrosového vybíjení. I přes chaotické hemžení na place, byla tato hra zábavná 🙂

Jako doplňkový program byla stavba oltářů. Družina, která nasbírala nejvíce přízně bohů pak byla odměněna božskou hostinou.

Příspěvek byl publikován v rubrice kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.