Říjen v oddílu Taury

Výlet na hrad Střekov

Říjen jsme zahájili jednodenní výpravou do přírody. Naším plánem bylo navštívit zříceninu Kamýk a vrch Plešivec. Jenže hned na začátku nastal problém v tom, že jsme nestihli vystoupit z vlaku a v další stanici nám vlak nezastavil. Proto jsme své plány rychle přehodnotili, dojeli až do Ústí nad Labem a vydali se na zříceninu hradu Střekov. Tam se Gumí chopil role hlavního průvodce a představil nám jednotlivé části hradu. Poté jsme pokračovali v cestě až na vrch Vysoký Ostrý, ze kterého byl krásný výhled na okolní krajinu i řeku Labe. Při zpáteční cestě na nádraží jsme se ještě zastavili na Masarykově zdymadle s plavební komorou a vodní elektrárnou. Výlet se i přes počáteční komplikace vydařil a i počasí nám vyšlo nádherně.

Schůzky

Jednu schůzku světlušek jsme věnovali chemickým pokusům. Zkoušeli jsme nafouknout balónek pomocí jedlé sody, vytvořit si duhové roztoky nebo namalovat neviditelný obrázek.

Noví roveři měli svou první roverskou schůzku, na které mezi sebe přivítali ještě dva další členy. Dokonce o podzimních prázdninách vyrazili na první vlastní výpravu.

Samhain

Ke konci října jsme uspořádali Samhain. Jednalo se o akci podobnou halloweenu, na kterou každý přišel v nějaké masce, hráli se hry a nechybělo ani dlabání dýní. V soutěži o nejlepší masky uspěli: strašák do zelí, čarodějnice a lovkyně duchů.