Květen a červen 2022 oddílu Orbis

5. 5. jsme se věnovali Dni slunce a Fair Trade – hráli jsme hry, bavili se o ochraně přírody a nakonec jsme si dali Fair Trade čokoládu.

12. 5. jsme šli na Skalky a tvořili ekosystémy ve sklenicích.

19. 5. bylo velké teplo, tak vlčata a světlušky šly za kino k nové fontáně a pořádně se namočily, také si zahrály hru Vezmi šátek.

Skautům a skautkám se také nechtělo sedět v klubovně, tak jsme vyrazili se toulat městem. Zahráli si městské hry, hodně blbli v nové kašně a hrozně se namočili. Také udělali pouť za novým vysílačem, chtěli zjistit, co to vlastně je a kde to je.

26. 5. Vlčata a světlušky byly v klubovně, probíraly stezky a hrály hry.

U skautů a skautek byl unesen jejich maskot, bludišťák a tak se vypravili po stopách únosce a čekaly je různé šifry a další.

2. 6. Vlčata a světlušky vyrazily do města a plnily předepsané úkoly – získat razítko knihovny, podpis recepční Společenského domu, natrhání kytice lučního kvítí atd. – a měnily knoflíky a sponky s kolemjdoucími.

Skauti a skautky hráli velkou úkolová hra po městě, rozdaly se papíry s úkoly a cílem bylo splnit co nejvíce úkolů za hodinu a půl. Byla při tom hrozná legrace a všechny to moc bavilo.

9. 6. jsme měli zase společnou schůzku se skauty. Pozorovali jsme přírodu a každý udělal komentovanou prohlídku kousku vybrané přírody. Skauti také hledali zadané krajinné prvky.

16. 6. byla informační k táboru a hráli jsme hry. Skauti a skautky vyrazili do čajovny, kam chtěli zajít už dva roky.

23. 6. bylo grilování s rodiči na grilovacím místě u Labe. Účast byla hojná a dokonce nám vydrželo i počasí. 

V květnu jsme měli společnou výpravu do Prahy do klubovny skautů pod vrchem Ládví. V pátek večer jsme navštívili Hvězdárnu Ďáblice – vyslechli si přednášku o tělesech na noční obloze a pak už pozorovali převážně měsíc, protože v květnu nejsou žádná zajímavá pozorování planet – budeme se muset vrátit v listopadu. V sobotu jsme měli celodenní hru na vrchu Ládví,  hledání v mapách a luštění šifer. Večer jsme si udělali oheň a většina spala pod širákem.

V neděli jsme se učili základní činnosti vyrábění – zatloukání a vyndavání hřebíků, šroubování a vrtání.

Červnová výprava nás zavedla do Bělé pod Bezdězem, večer jsme si udělali oheň. Bylo velké vedro, tak jsme v sobotu zrušili velký pěší výlet a šli jsme na koupaliště, kde si to všichni pořádně užili. V neděli jsme vyráběli vlaječky pro tatínky ke Dni otců a použili naučené činnosti vyrábění – řezání, vrtání, smirglování atd. Nakonec byla ještě soutěž v rozdělávání ohňů – každý člen oddílu ho musel rozdělat a udržet sám.