Březen a duben 2023 oddílu Orbis

Schůzka 2.3.: Bludišťáci měli psychologickou schůzku, povídali si o svých rolích doma, jak moc si připadají dospělí a co můžou a ne. Zahráli si společně s mladšími bombu a štít a obrovskou kimovku na týmy. Popovídali si o Lince bezpečí a o výhodě kompromisů při komunikaci.

Mrkvičky probírali stezky, hlavně tedy kamarádství, zahráli si bombu a štít a obrovskou kimovku.

Schůzka 9.3.:  Tato schůzka byla společná a opakovali jsme balení batohu na vícedenní výpravu. Nejdříve jsme si vše ukázali a pak bylo balení jednotlivých batohů ve skupinách. Nejvíce práce dalo asi nacpat spacák do obalu. 

Skauti ještě probírali komunikační fauly, zahráli si dotkni se stromu, popovídali si o využívání sociálních sítí a hledali něco o sobě na internetu.

Schůzka 16.3.: Skauti probírali fair trade, zahráli si na dělostřelectvo a ještě pár dalších her s mladšími, třeba obíhací chaos.

Mrkvičky probrali ze stezky svět kolem nás, zahráli si nějaké hry a probrali, co by měli mít na výpravu.

Schůzka 23.3.: Na schůzku dorazili pouze Angie a Adam, ostatní se z důvodu nemoci omluvili. V plánu bylo vaření palačinek. Takže to jsme neměnili a do toho jsme ještě měli připravené konverzační otázky a moc hezky jsme si to užili.

SaS dělali výborné kebaby a pita chléb. Velice se to povedlo a všichni si moc pochutnali, byla při tom i zábava.

Schůzka 30.3.: Byla společná a velikonoční. Pavel nám ukázal, jak se zdobí vajíčka voskem a děti vytvořili úžasné výtvory dle své fantazie. Někteří ještě zdobili vejce ubrouskovou metodou podle Lindy.

Schůzka 6.4. se nekonala z důvodu velikonočních prázdnin.

Schůzka 13.4.: Vyrazili jsme trochu dříve a dohodli se, že do Lobkovic dojedeme autobusem, abychom si ušetřili cestu. Z důvodu velkého zpoždění autobusu jsme radši měli jít pěšky. Došli jsme na louku u Labe a zkoumali Palachovu knihu a hlavně květiny jarního aspektu, které jsme pak více našli ještě v lesíku u zámku. Brzy byl ale čas zase vrátit, to už jsme se nespoléhali na autobus a radši to došli pěšky. 

Schůzka 20.4.: S Mrkvičkami jsme vyrazili na Skalky a hledali jarní květiny, pak se k nám na chvíli připojili Bludišťáci, kteří pomohli s hrou  Najdi si svůj strom.  Mrkvičky si zavázali oči šátkem a Bludištáci je jednotlivě dovedli k vlastnímu stromu a nechali je si ho osahat a pak je zase odvedli na cestu, tam jim rozvázali oči a úkolem bylo najít svůj strom. Protože jsme většinou zvolili specifické stromy, nedalo Mrkvičkám moc práce svoje stromy najít. Příště to musíme udělat těžší.  Nakonec jsme si zahráli Pašeráky a už byl zase čas jít domů.

S Bludišťáky jsme zašli na skalky a udělali si samostatné pozorování okolí, každý si našel místo, sedl si a poslouchal a pozoroval okolí. Pak nás napadlo, že by stálo za to zjistit, jak dlouho se rozkládají listy, takže jsme hned začali připravovat uzavřený ekosystém. Při cestě do Leoxu jsme se potkali s mladšími. Potom jsme zalili a uzavřeli sklenici a ještě si pochovali kuřátka u Máji doma.

Schůzka 27.4.: Nejdříve jsme si zaběhli Čarodějnický slalom a pak se šlo vyrábět.  Protože bylo hezky, vytáhli jsme si stoly ven. Tentokrát bylo tvoření volné, každý mohl udělat, co chtěl. Eliáš a Vojta udělali parník, Angie a Eliška pejsky, Alenka a Sofi pandu, Honza králíčka, Týna autíčko z březové větvičky, Mirek tank. 

Bludišťáci probírali totality, pořádně podebatovali a probrali svůj důvod skautování.

Výprava Česká Lípa 17. – 19. 3 :  V pátek jsme vyrazili rychlíkem směr Mladá Boleslav, do Všetat jsme se usazovali a zrovna když už jsme byli spokojeni a usazeni u sebe,  tak jsme zjistili, že je přestup na autobusy. Takže zase rychle sundat batohy a honem do autobusu. V Mladé Boleslavi nám ujel spoj a museli jsme hodinu čekat na další. Po příchodu do skautského domu v České Lípě jsme se rychle navečeřeli a ještě vyrazili do Penny a Lidlu na nákup. Již ve vlaku dostal každý seznam 3 věcí, které má zakoupit, abychom složili jídlo na celý víkend.  Poté jsme ještě vyrazili do centra České Lípy na večerní procházku po centru a bývalé židovské čtvrti.  V sobotu jsme vyrazili na vlak do Zahrádek u České Lípy, už podle narvaného vlaku jsme pochopili, že bude v údolí Peklo hodně lidí. Takže po příjezdu vlaku jsme svižně vyrazili a brzy všem utekli. Pak už to byla příjemná procházka údolím Robečského potoka a neskutečné množství bledulí. Cestou jsme se stavili i u Skautské skály a postupně došli až do České Lípy.  Navečer jsme se začali připravovat na Honzův slib. Rozdali jsme svíčky, oblékli se do krojů a vyrazili ven mezi hřbitov a kostel sv. Kříže.  Tam jsme za svitu svící vyslechli Honzův slib a pak zase rychle dovnitř, protože byla ještě celkem zima. Druhý den vyrazili děti po dvojicích do centra České Lípy, kde podle mapy hledaly významné památky, sraz pak byl v kláštěrní zahradě, kde nám ještě Mrkvičky sehráli v amfiteátru horor a pak už jsme se vrátili do Skautského domu. Tam byl už čas uvařit oběd, zabalit a uklidit a už jsme museli vyrazit zpátky na vlak. Cesta zpět proběhla bez problémů a kolem 16 hodiny jsme už byli v Neratovicích.